آمار قربانیان سالانه آلودگی در تهران

قربانیان سالانه آلودگی

قربانیان سالانه آلودگی

صراط: مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه رفع معضل آلودگی هوای تهران وسایر کلانشهر های کشور نیازمند طرح و اراده ملی است. اظهار داشت : با توجه به اینکه سالانه در تهران حدود ۳۰۰۰ نفر جان خود را بر اثر آلودگی هوا از دست می‌دهند لازم است تمامی دستگاه‌ های مربوطه برای جلوگیری از تشدید آلودگی هوا اقدامات لازم را صورت دهند.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود : در راستای کاهش آلودگی هوای تهران و سایر شهرهای صنعتی کشور هریک از سازمان‌‌ها و دستگاه‌‌های ذی ربط  از جمله سازمان محیط زیست و شهرداری‌ها وظایفی را عهده‌دار هستند که متاسفانه آن طور که باید تکالیف قانونی در این مسیر تحقق نیافته است.

وی در ادامه بر لزوم توسعه سیستم حمل‌ و نقل عمومی اشاره کرد و بیان داشت : بر اساس قانون باید ۷۵ درصد از سیستم حمل و نقل شهری تهران از طریق حمل‌ و نقل عمومی صورت گیرد اما متاسفانه این مهم تحقق نیافته است.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به وجود ۸۰۰۰ دستگاه تاکسی در پایتخت ، خاطرنشان کرد : درمیان تاکسی‌ های تهران هنوز خودروی پیکان مشاهده می‌ شود که آلایندگی قابل ملاحظه‌ای تولید می‌کند.

لاهوتی همچنین با انتقاد از تردد موتورسیکلت‌ های فرسوده در این کلان شهر بیان داشت : هردستگاه موتورسیکلت فرسوده ۷٫۵ گرم گاز تولید می‌کند این در حالی است که خودروهای غیر استاندارد و یورو ۲ ، دو گرم گاز تولید می‌کنند.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد : متاسفانه محیط زیست در برابر تشدید آلودگی هوا فقط ابراز نگرانی کرده و از اختیارات قانونی خود استفاده نکرده است.

صفحه اصلیاخبار آمار قربانیان سالانه آلودگی در تهران